بالش

انواع بالش و جزئیات آن

انواع بالش و جزئیات مهم در خرید آن

هر شخصی به نوع خاصی از بالش عادت دارد. بعضی‌ها حتما باید بالش نرم و کوتاه داشته باشند وگرنه خوابشان نمی‌برد و بعضی دیگر حتما باید زیر سرشان بالش‌های سفت و بلندی قرار بگیرد تا بتوانند بخوابند. اما نکته‌ٔ مهم این است که باوجود استفاده از بالش مورد علاقهٔ خود باز هم خواب راحتی نداشته باشید یا حتی صبح‌ها با بدن درد و گردن درد بیدار شوید. در این مقاله می‌خواهیم بر اساس مدل خوابیدن شما مناسب‌ترین و بهترین بالش ها را به شما معرفی کنیم

3

جزئیات

جزئیات مهم که در خرید بالش ها باید یه آن دقت کرد

2

انواع بالش ها

معرفی انواع بالش های موجود در بازار

1

الیاف بالش ها

معرفی انواع الیاف مصرفی در بالش ها

1- انواع الیاف ها

بالش های از مواد مختلفی پر می شوند و شاید از خود بپرسید کدام الیاف بالش مناسب تر است ؟ الیاف بالش می بایست بهداشتی و متناسب با وضعیت ما باشد. متخصصین این حوزه توصیه کرده اند که هر ۱۲ یا ۱۸ ماه یک بار می بایست بالش را تعویض کرد. اگر عمر بالش هایی که استفاده می کنید از این میزان عبور کرده حتما می بایست بالشی جدید تهیه کنید.

cotton

پنبه ای

به این نکته باید توجه کرد که میزان حساسیت و آلرژی به این مواد بسیار بالا است و جزو بالش های حساسیت زا محسوب می شود، میکروب و قارچ در پشم و پنبه رشد خوبی دارند بنابراین باید به این مقوله توجه نمود. البته این مواد گرم هستند و در فصول سرد گزینه مناسبی به شمار می آیند.

feather

پر مرغ و غاز

پر غاز و مرغ به دلیل نرمی و سفتی متعادلی که دارند سر و گردن را در هنگام خواب راحت نگه می دارد و به همین علت جزء بالش خوب محسوب می شود اما در خرید این نوع بالش ها باید به کیفیت پر استفاده شده دقت کرد

fiber

الیاف هالو و بالفایبر

الیاف هالو و بال فایبر الیافی از جنس پلی استر هستند، الیاف بال فایبر به شکل توپ های ریز در هم تنیده شدند الین بالش ها در نسبت به بقیه الیاف ها قیمت پایین تری دارند و پس از مدتی الیاف می خوابد.

fiber

الیاف میکروژل

از جمله جدیدترین انواع بالش، بالش های الیاف میکروژل هستند که از الیافی شبیه ابریشم و ضد حساسیت ساخته شده اند، بسیار نرم، انعطاف پذیر و راحت هستندو براحتی قابل شستشو در ماشین لباسشویی نی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.